Прва победа

slika

7. коло Супер лиге Србије ФК Земун - Фк Рад 1:0 (0:0)

ФК Земун: Милошевић, Цветковић (кап.), Тошески (од 46. Хендрик), Кукуличић, Живковић (од 66. Башановић), Мурајама (од 90. Марковић), Милутиновић, Стојковић, Трајковић, Савић и Ђаловић.

Фудбалери Земуна остварили су прву победу у првенству 2018/19. Наш тим је у "малом градском дербију" савладао екипу Рада минималним резултатом један према нула. Утакмица је одиграна по веома спарном и топлом времену.

Након десет минута игре, Зелено-плави извели су добар напад преко Тошеског и Кукуличића. Обдрана гостију интервенисала је само за тренутак, лопта се одбија до Ђаловића који шутира снажно са 25 метара али преко гола. Пар минута касније Мурајама проиграва Кукуличића који пролази по десном боку и оштро центрира по земљи, голман Рада успева да крајњим напором интервенише и одбије лопту испред Савића. Играо се 20. минут сусрета када Земун пропушта најбољу прилику за вођство у првом делу. Комбиновали су Тошески и Стојковић који оставља "повратну" за Ђаловића, он са наше половине шаље сјајан дијагонални пас на десно крило. Кукуличић у пријему лопте иза себе оставља Шипчића и излази 1 на 1 са Марковићем. Уследио је ударац у ближи угао, али гостујући чувар мреже рефлексно интервенише и избацује лопту у корнер. Након ударца из угла гости успевају да се одбране и избаце лопту из свог шеснаестерца. Пред сам крај првог дела игре, након два везана корнера прилике пропуштају Цветковић који није најбоље захватио лопту и Трајковић који је замало кратак у скоку.

Земун друго полувреме почиње веома агресивно и први напад резултирао је поготком. Хендрик је прошао по боку а онда упослио Савића који прослеђује лопту Стојковићу. Уследио је пријем и ударац са ивице казненог простора али гости успевају да изблокирају шут. Лопта се на срећу одбија до Кукуличића, који је после пријема и дриблинга са петерца "шпицем" шаље у мрежу. Средином другог дела, Рад опасно прети преко Младеновића. Упутио је ударац са дистанце а Милошевић крајњим напорима лопту избацује у корнер. У 70. минуту леп напад изводе наши момци, такозвани "троугао" Стојковић додаје Хендрику који враћа повратну Савићу и наставља кретање у простор. Уследио је пас у дубину за Кукуличића и центаршут из прве. Хендрик успева да прими лопту али са 7-8 метара шутира право у Марковића. Пред сам крај дуела, Стојковић добро износи лопту кроз средину и упошљава Хендрикa. Лопта се одбија до Савића који шутира са 17-18 метара али замало преко гола.

Резултат се до краја није мењао па је забележена веома важна победа.